Katakomb Nasıl Yapılır?


Metin2 Katakomba Nasıl Girilir ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Katakomba girmek için yerine getirmek zorunda olduğunuz bir takım kurallar vardır. İlk olarak yapmanız gereken şeytan kulesine girip tüm katları geçtikten sonra azraili kesmenizdir. Buna ek olarak Katakomba girmek istiyorsanız eğer en az 75 level olmak zorundasınız.

1 Adet Küçülen Kafaya sahip olmalısınız.

Katakomba girmek için bulmanız gereken NPC Hwang Tapınağında olan Katakomb Bekçisidir. (542,492)

Katakomb_Bekçisi

Metin2 Katakomb Nasıl Yapılır ?

Katakomb şeytan kulesine benzer bir şekilde bir çok kat bulunduran bir yapıdadır. Bu sebeple Katakombu tamamlamak ve içindeki Boss’u kesmek biraz zaman almaktadır.

Metin2 Katakomb 1. Kat (Katakomb Anahtar Katı) :

Metin2 oyununda Katakomb 1. katı tamaklamak öncelikle çok kolay ve yapmanız gereken tek şey 1. kattaki canavarları kesip ruh kristali anahtarını düşürmek. Ruh kristali anahtarını düşürdükten sonra map sonunda bulunan anıta gidiyoruz ve anahtarı o anıta sürüklüyoruz.

Ruhkristalianahtarı

Anahtarı Düşürmek için Kesilmesi Gereken Canavarlar:

  • Cehennem Köpeği
  • Cehennem Savaşçısı
  • Cehennem Deniz Anası
  • Cehennem Bekçisi
  • Zombi

katakombseviye1

Metin2 Katakomb 2. Kat (Katakomb Küçülen Kafa Katı):

Eğer Katakomb 1. katı geçtiyseniz, Katakomb 2. katta yapmanız gereken kapıları kırarak çıkışa giden yolu çözmenizdir.

Küçülenkafa

Küçülen kafa bunlara ek olarak Şeytan Kulesinde bulunan Azrailden de düşmektedir. Küçülen Kafayı haritanın sonunda bulunan NPC Kaplumbağaya vererek Katakomb 3. kata çıkıyoruz. Azrail dışında Küçülen Kafa EP ile alınabiliyor. Hangisi işinize gelirse.

katakombseviye2

Metin2 Katakomb 3. Kat (Katakomb Metin Katı):

Arkadaşlar Katakomb 3. Katta işimize yarayacak olan ve bizi ışınlayacak olan metni bulana kadar bütün Misilleme Metinlerini kesiyoruz.

85lvlMisillemeMetni

Metin2 Katakomb 4. Kat (Katakomb Labirent Katı):

Arkadaşlar Katakombun en zor ve en önemli haritası bu haritadır. Bu haritada gitmeniz gereken portala göre labirent değişme sürecine girmektedir. Aşağıda paylaşacağımız fotoğraflar ile zorlanmadan bu katı geçeceksiniz. Ek olarak fotoğraflara rağmen yine de zorlanırsanız ve kafanız dağılırsa sıkıntı değil. Sürekli bir şekilde portallara çıkıp girin ve yeniden deneyin en sonunda kendinizi bir üst katta bulacaksınız.

 

Metin2 Katakomb 5. Kat (Katakomb Totem Katı):

Arkadaşlar Katakomb 5. Katı geçmek için yapmamız gereken haritada yani mapte herhangi bir yerde bulunan Tartaros isimli slotu kesip, Tartarostan Surat Totemini düşürmemiz. Surat Totemini düşürdükten sonra bu totemi haritanın ortasında bulunan anıta sürüklüyoruz ve bir üst kata çıkıyoruz.

Metin2 Katakomb 6. Kat (Katakomb Khraroon Katı):

Katakomba bitirmemize çok az kaldı. Metin2 Katakomb 6. katta tek yapmamız gereken şey, haritada bulunan canavarların hepsini kesmek ve ardından haritanın Boss’unu yani Kharoonu kesip bir üst kata atlamak. Eğer karakteriniz çok sağlam rahatlıkla kesebilirsiniz fakat bu ve bu tür katlarda çok sağlam değilseniz ölürsünüz. Tavsiyemiz bir grup arkadaşınızla bu katı halletmeniz olacaktır.

Kharoon

Metin2 Katakomb 7. Kat (Katakomb Katı):

Katakombun son katına artık geldik.  Bu katta tek yapmamız gereken Dr. House ‘u öldürüp katakomb aktivitemizi bitirmek. Dr. House öldürülmesi çok zor bir Bosstur. Yazımızın devamındaki önerilerimizle ve taktiklerimizle bu Boss’u çok kolay bir biçimde öldürebilirsiniz.

Dr.House

Metin2 Katakomb Efsunları

Katakomb yapmak normal efsunlarla pek kolay değildir, fakat aşağıda açıklayacağımız efsunları dizerseniz sizin için çok kolay olacaktır.

Metin2 Catacomb Savaşçı Efsunları:

Savaşçı katakomb yapmanın en kolay olduğu karakterdir. Zehir Kılıcı veya Kin Kılıcına ölümsüzlük ve sağlam ortalama getirdikten sonra diğer bütün itemlere ölümsüzlük efsunu getireceksiniz.

Metin2 Catacomb Sura Efsunları:

Sura için bütün itemlerinize ölümsüzlük efsunu getirmeniz gerekiyor. Ayrıyetten Kara Büyü Sura için katakomb yapmak çok zordur. Büyülü Keskinlik ve Zehir Kılıcına ihtiyacınız olacak.

Metin2 Catacomb Ninja Efsunlar:

Ninja için aynı şekilde ölümsüzlük bulunması gerekiyor. Ek olarak Ninjanın savunması düşük olduğu için itemlere hp absorbe efsunu getirin.

Metin2 Catacomb Şaman Efsunları:

Şaman katakomb yapmanın en zor olduğu karakterdir. Tavsiyemiz arkadaşlarınız ile katakomb yapmanız olacaktır. Fakat tek başınıza denemek isterseniz, ölümsüz ve sağlam ortalamalı orkide çan işinize yarayabilir.


Tarih : 24 Mart 2023